Przed dniem II

 Jak, być może, zauważyli już zainteresowani, od wczoraj na stronie zawodów można oglądać wynikiretransmisję GPS (zawodnicy kategorii K/M 21) - teraz można jeszcze pooglądać kilka fotografii, wykonanych przez Piotrka Siliniewicza. Jest to, jak należy przypuszczać, forpoczta - większa całość pojawić się może lada chwila. O czym, rzecz jasna, uprzedzimy.

 Dwa słowa jeszcze o wczorajszych zawodach i wynikach; serdecznie przepraszamy za zamieszanie, wynikłe z faktu, że w trzech wypadkach PK na mapach wzorcowych w nieznany sposób miały inne kody niż te, które mieli zawodnicy na mapach. No i w terenie... Wprawdzie lokalizacja się nie zmieniała, ale te różnice w kodach mogły sprawić kłopot mniej doświadczonym zawodnikom - czyli najmłodszym. Jeszcze raz przepraszamy. Pokłosiem tego wydarzenia było anulowanie dwóch przebiegów w kategorii K 21; decyzją Sędziego Głównego ta kategoria miała mierzony czas od PK 2 do mety. Nie wpłynęło to znacząco na kolejność, ale chodziło o wyrównanie szans.

  Z innych sytuacji kontrowersyjnych - szeroko komentowany był PK 38. Nie, żeby coś było nie tak w stosunku do mapy - ale ten punkt stał w terenie cokolwiek wilgotnym (padało ostatnio...). I w tym wypadku grono zawodników podzieliło się na dwie frakcje - jedna narzekała, druga bardzo była zadowolona, że można się było schłodzić. Cóż, wszystkim nie dogodzisz.

  Dzisiaj nie przewidujemy niespodzianek, jeśli chodzi o wzorcówki, przewidujemy za to dobrą pogodę i niezłe ściganie. Do zobaczenia!